آشنایی با کارواش خانگی

Getting to know the home carwash

آشنایی با کارواش خانگی و راهنمای استفاده از آنها

کارواش خانگی که با نامهای دیگری ازقبیل واتر جت ، ،دستگاه شستشوی برقی ، و … نیز نامگذاری میشوند برای شستشوی سطوح گوناگون نظیر سطوح خودرو و سطوح حیاط و دیوارشویی ، شستشوی نما و حیاط و راه پله ساختمان و سایر مصارف صنعتی دیگرکار را بسیار راحت کرده است. این دستگاه ها برای شستشوی انواع آلودگی، گرد و خاک، گل و لای، رسوبات، رنگ و … طراحی شده اند. قابلیت پاشش پر فشار آب و شستشوی انواع آلودگی،کارواش خانگی را به دستگاهی کاربردی و محبوب تبدیل کرده است. این مقاله راهنمای کاملی برای انتخاب یک دستگاه کارواش خانگی ارائه می دهد.

نحوه کارکرد کارواش خانگی(واتر جت)

بیشتر دستگاه های کارواش خانگی برای کار باید به شیر آب، نظیر شیر آب موجود در حیاط خانه متصل شوند. این دستگاه ها توسط موتور و پمپ موجود، سرعت آب وارد شده از طریق شیلنگ ورودی را افزایش داده و سپس توسط نازل دستگاه آب را با فشار زیاد به سطح مورد نظر پاشش می کند. این پاشش پر فشار آب برای شستشو و از بین بردن انواع لکه ها استفاده می شود. دستگاه واترجت دارای یک گان برای قطع و وصل کردن آب خروجی می باشد که قبل از نازل و لنس قرار دارد. به کمک این گان در بعضی از انواع پیشرفته آن می توان فشار آب خروجی را نیز تنظیم کرد.

کاربرد کارواش خانگی

بیشترین و اصلی ترین کاربرد واترجت، شستشوی سطوح می باشد. آب پر فشار موجب می شود که به راحتی بتوان انواع سطوح و سخت ترین لکه ها را شستشو داد و کیفیت نظافت به شدت افزایش می یابد. به کمک این فشار آب می توان پیاده روها، محل عبور و مرور، درب ها و نمای ساختمان را شستشو داد. در بعضی از انواع واترجت می توان از مواد شویند برای افزایش کیفیت شستشو استفاده کرد و یا می توان در کنار آن از شن استفاده کرد تا بتوان آلودگی های سطح را از روی سطح جدا کرد. کارواش صنعتی دارای انواع فشار بار می باشد، بعضی از آن ها برای نظافت سطوح خاص کاربرد دارد، برای مثال می توان از مدل فشار کم آن برای شستشوی خودرو استفاده کرد و از مدل فشار بالای آن برای لکه بری سطوح استفاده کرد.

انتخاب یک دستگاه کارواش

کارواش خانگی در انواع مختلفی تولید می شود که انتخاب مناسب ترین آن بسیار مهم است. انتخاب غلط یک دستگاه واتر جت امکان دارد عملیات شستشو را سخت کرده و یا حتی به سطوح آسیب برساند.

الکتریکی یا بنزینی/دیزلی

واترجت از نظر منبع تغذیه در دو مدل الکتریکی و بنزینی/دیزلی تولید می شود. تفاوت اصلی این دو مدل در این است که در کارواش الکتریکی نیاز به پریز برق در نزدیکی محوطه عملیات می باشد ولی کارواش دیزلی/الکتریکی بدون نیاز به پریز برق به فعالیت خود ادامه می دهد و می توان در مناطقی که به پریز دسترسی نداریم از آن استفاده کنیم. همچنین کارواش اتوماتیک فعالیت هایی است که به فشار آب خیلی زیاد نیاز نباشد و بیشتر مناسب شستشوی شیشه، ماشین و سطوح حساس می باشد. واترجت بنزینی/دیزلی اغلب فشار آب بیشتری پاشش می کند و مناسب از بین بردن حجم بیشتر آلودگی نظیر از بین بردن رنگ قدیمی سطوح می باشد.

کارواش (واترجت)با فشار بار کم خانگی

واترجت های با فشار کم از ابعاد کوچکتری برخوردار بوده است و مناسب عملیات نظافت کوچک می باشد. از این کارواش در مکان های کوچکتر استفاده می شود و مناسب عملیات هایی نظیر شستن میز و صندلی، خودرو، دیوار و درب ها می باشد.

واترجت جهت مصارف صنعتی با فشار بار بالا

دستگاه های کارواش صنعتی با فشار بار بالا از ظاهر بزرگتری برخوردار می باشد. این دستگاه ها مناسب برطرف کردن آلودگی سخت سطوح، شستشوی سطوح روغنی و … می باشند. آنها اغلب از نوع برقیو گازوئیلی می باشند و به راحتی می توانند در مکان های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.

واترجت آب گرم

کارواش در دو نوع آب گرم و آب سرد طراحی و تولید می شوند. در واترجت آب گرم، آب بعد از خروج از پمپ توسط گرمکن گرم شده و سپس با فشار زیاد بر روی سطوح پاشش می شود. از واترجت آب گرم برای نظافت سطوح روغنی و برای شستشوی آلودگی های خیلی سخت مورد استفاده قرار می گیرد.

چند نکته برای استفاده بهینه بیشتر از کارواش

پس از خرید دستگاه کارواش نکات ایمنی وضروری مندرج در دفترچه راهنمای آن را ملاحظه فرمایید و با دقت به کارگیرید

با توجه به فشار زیاد آب خروجی از برخوردآب پر فشار با پوست بدن جلوگیری کرده و از عینک وتجهیزات ایمنی لازم استفاده کنید.

اطمینان از اتصالات

قبل از استفاده از دستگاه واترجت، باید از وصل بودن صحیح اتصالات اطمینان حاصل شود. اگر یکی از اتصالات به صورت صحیح وصل نشده باشد در نحوه کار دستگاه کارواش خانگی تاثیر می گذارد. همچنین نسبت به وصل بودن صحیح سیم برق دستگاه، اطمینان حاصل شود.

باز کردن کامل شیر آب ورودی به دستگاه

در هنگام استفاده از دستگاه کارواش خانگی، شیر آب باید به طور کامل باز شود تا فشار و مقدار آب ورودی کم نباشد و پمپ دستگاه دچار مشکل نشود. برای افزایش کارایی دستگاه باید مقدار آب ورودی از سطح استانداردی برخوردار باشد.

کمیت های مهم در کارواش های صنعتی و خانگی

GPMفشار آب:

معمولا فشار آب در کارواش ها بین 1 تا 5 gpm است.

هرچه GPM (فشار آب ) بیشتر باشد طبیعتا زمان کمتری برای شست و شوی صرف میشود.

PSI فشار بار الکتریکی:

PSI کارواش ها به طور معمول بین 1000 تا 4000  PSI است.

PSI فشاری که بر  موتور وارد میشود را مشخص میکند.

فشار نهایی ای که ایجاد میشود وابسته به نازل و فاصله ی نازل دارد.

CP قدرت پاک کنندگی:

CP حاصلضرب دو عدد بالا است.

حاصل ضرب فشار بار الکتریکی و فشار آب.

CP=PSI*GPM

مزایای استفاده از کارواش های صنعتی و خانگی

کارواش های صنعتی و خانگی مزایای بسیاری را همراه با خود آورده اند.

مهمترین این مزیت ها عبارتند از:

صرفه جویی در زمان

به دلیل این که از نیروی آب پرفشار در کارواش ها استفاده میشود سرعتی تا 6 برابر سرعت شلنگ های خانگی را برای شما به ارمغان خواهد داشت.

صرفه جویی در نیروی کار

همانطور که پیداست وقتی  در زمان صرفه جویی ویژه ای بشود در نیرو هم صرفه جویی میشود.

همچنین به دلیل این که آب دارای فشار بالایی است ، جرم و آلودگی ها بسیار سریعتر انجام میپذیرد.

صرفه جویی در مصرف آب

استفاده از کارواش های خانگی و صنعتی تا 75 درصد مصرف آب را کاهش میدهد.

این یعنی یک چهارم حالت عادی آب مصرف خواهید کرد.

کارواشهای این شرکت با قابلیت ساکشن و مکش آب از مخزن جهت استفاده در محیطهایی که امکان استفاده ازشیر آب وجود ندارد نیز کارایی دارد.

یکسال گارانتی و ده سال خدمات ÷س از فروش استرانگ سرویس

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن