صفحه سنگ برش و ساب

Cut stone and sub page

صفحه سنگ برش و ساب

صفحه سنگ برش و ساب سنگی است که از قطعات شکسته‌شده کانی‌ها یا سنگ‌های سیمانی‌شده که توسط قطعات ریز خمیره به هم پیوسته‌اند تشکیل می‌شود که ترکیب آن ممکن است شبیه به قطعات ترکیب‌شده یا متفاوت از آن باشد
واژه صفحه سنگ برش از زبان ایتالیایی گرفته شده و به معنی «شن سست» یا «سنگ مرکب از شن‌های سیمانی‌شده» است. سنگ برش ممکن است دارای منشأ متفاوتی باشد که نوع آن در نام سنگ مشخص می‌شود،
یک صفحه ساب در واقع یک ابزار برش می باشد یا به عبارتی یک ابزار برشی سایشی است.
در یک صفحه ساب، در واقع صفحه درست مثل دندانه های یک اره عمل می کنند. ولی برخلاف اره، که تنها روی لبه آن دندانه دارد، صفحه ساب دارای دانه های سایشی می باشد که در تمام سطح صفحه پخش شده اند. هزاران دانه سخت و محکم در مقابل سطح کار حرکت می کنند تا تکه هایی از مواد قطعه کار را از آن جدا کنند.
تامین کنندگان و تولید کنندگان صفحه های برش و ساب امروزه دامنه وسیعی از محصولات را برای دامنه وسیعی از کارهای ساب و لایه برداری در فلز کار ارائه می کنند. انتخاب یک محصول اشتباه ممکن است هزینه های زمانی و مادی برای کارگاه یا کارخانه به همراه داشته باشد. این مطلب برخی از اصول انتخاب صفحه های ساب و برش را برای کار مد نظر شما معرفی می کند.

ساینده ها – دانه های ساینده و برنده

صفحه های برش و ساب و دیگر ساینده های ترکیبی (چسب و رزین و دانه های ساینده) دارای دو جزء اصلی هستند – دانه هایی که کار اصلی برش را انجام می دهند، و چسب یا نگهدارنده هایی که دانه ها را هنگامی که کار برش را انجام می دهند نگه می دارد. درصد دانه ها و چسب یا نگهدارنده و فضای اطراف آنها در صفحه سنگ تعیین کننده ساختار و کاربرد صفحه می باشد.
دانه ها یا عنصر ساینده بکار رفته در صفحه ها بر اساس نحوه برخورد صفحه با سطح کار، بکار گرفته می شوند. ساینده یا ساب ایده آل باید توانایی آن را داشته باشد که برندگی و تیزی خود را حفظ نموده و کمترین میزان کند شوندگی را داشته باشد. هنگامی که کند شدن شروع می شود، دانه های بکار رفته در صفحه ساب شروع به جدا شدن کرده، و دانه های جدید ظاهر می شوند و نقاط برش جدید ایجاد می شود.
صفحه ساب یا ساینده متناسب با ویژگی های ذاتی برای سختی، قدرت، خرد شوندگی و مقاومت در مقابل ضربه خاص می باشند.
اکسید آلومینیوم، معمول ترین و پر کاربرد ترین عنصر یا دانه های بکار گرفته شده در صفحه های ساب و برش می باشد. این عنصر بیشتر در صفحه هایی به کار گرفته می شوند که برای لایه برداری و سایش فولاد، فولاد آلیاژی، فولاد سرعت بالا، آهن قلیایی، و آهن شکل داده شده و برنز و فلزات استفاده می شوند. در واقع اشکال مختلفی از اکسید آلومینیوم وجود دارد، که هر کدام به شکل خاصی برای کاربرد های مختلف ساخته و ترکیب می شوند. هر نوع صفحه ساب دارای مشخصه های خاص خود می باشد – که معمولا ترکیبی از حروف و اعداد می باشند. این مشخصه ها در محصولات تولید کنندگان مختلف ممکن است متفاوت باشند.

اکسید آلومینیوم قهوه ای A

زیرکونیا – آلومینا، خانواده دیگری از ساینده های می باشند، که هر یک از آنها درصد متفاوتی از اکسید آلومینیوم و اکسید زیرکونیوم را دارا هستند. نتیجه ترکیب محصولی سخت و با دوام می باشد که در کارهای لایه برداری و برش نظیر برش انواع فولاد و آلیاژ های فولاد بسیار عالی عمل می کنند. نظیر اکسید آلومینیوم، چندین نوع زیرکونیا – آلومینا وجود دارد
کاربید سیلیکون، یک ساینده یا ساب است که برای لایه برداری از چدن یا آهن خاکستری، برنج، برنز نرم و آلومینیوم بکار گرفته می شود، همچنین برای برش و سایش سنگ، لاستیک و سایر مواد غیر آهنی کاربرد دارد.

کاربید سیلیکون

سرامیک اکسید آلومینیوم، یکی از جدید ترین ابداعات در محصولات ساب و برش می باشد. این محصول از دانه های خیلی خالص می باشد که در یک فرآیند پختن ژلی ساخته می شود. نتیجه یک ساب با دانه هایی با توانایی جدا شدن با یک ضریب کنترل شده در ابعادی کمتر از میکرون می باشد، که دائما هزاران نقطه برش برنده جدید ایجاد خواهد کرد. این نوع صفحات برش و ساب به طور استثنایی سخت و قوی هستند. ابتداً این نوع صفحات برای برش و ساب فولاد و آلیاژهایی ها بکار گرفته می شوند که برش و ساب آنها بسیار دشوار است. ساب و برش به طور عادی با درصد های مختلفی با دیگر ساینده ها ترکیب می شوند تا عملکرد را برای کاربرد های مختلف تا بالاترین سطح ممکن بهنیه کنند.

سرامیک اکسید آلومینیوم
اکسید آلومینیوم سفید WA

اکنون که با انواع دانه های بکار رفته در صفحه های ساب و برش آشنا شدیم، سوال بعدی اندازه و سایز دانه ها می باشد. هرصفحه برش و ساب دارای یک شماره می باشد که اندازه دانه ها را تعیین می کند. و هر چه شماره روی صفحه بزرگتر باشد به مفهوم آن است که سایز الک که دانه ها باید از عبور کنند، کوچکتر است و نتیجتا سایز دانه ها ریز تر می شود. شماره های کوچکتر مثل ۱۰، ۱۶ و ۲۴ به معنی زبر تر بودن دانه ها و صفحه خواهد بود. دانه های درشت تر معمولا برای لایه برداری های سریعتر که ظرافت در نتیجه کار اهمیت ندارد بکار گرفته می شود. شماره های بزرگتر مثل ۷۰، ۱۰۰ و ۱۸۰ دانه های بسیار ریز و نرم هستند. این شماره صفحه معمولا برای کارهایی که نت یجه ظریف، نقاط تماس کوچک، و نه برای مواد سخت و ترد بکار گرفته می شوند

صفحه های برش بسیار باریک

بلوشارک دامنه وسیعی از محصولات با عملکرد بالا از انواع T41 , 42 در گروه صفحه های بسیار نازک تولید می کند تا پاسخگوی تمامی نیازها باشد، چه برای مصارف محدود خانگی و کارگاهی ارزان قیمت و چه برای عملکردهای بالا و مصارف صنعتی. محصولات بلوشارک در این قسمت از صفحه های برش بسیار نازک ۰٫۸ میلیمتر تا ۱٫۹ میلیمتر را شامل می شود که با قابلیت های بالای برش تمام نیازهای برش کاری دقیق را شامل شود. همچنین سختی صفحه ها در این قسمت از رده سخت R تا خیلی سخت T را شامل می شود تا پاسخگوی نیاز های متفاوت مصرف کننده باشد. با استفاده صفحه های بسیار نازک بلوشارک تجربه ای جدید در سابقه کاری خود بسازید.

سری کلفلکس

صفحه های برش بسیار نازک سری کلفلکس بلوشارک، که با فرمولی نوآورنه ساخته شده است، برشی سریع و سفید را برای شما فراهم می نماید، در حالیکه طول عمر بسیار بالاتری دارند. این صفحه ها در رنگهای قرمز، سبز، زرد، مشکی تولید می شوند که خود یک نوآوری جدید در این صنعت می باشند.

برش با دمای کمتر + صفحه های رنگی = کلفلکس

T41-FLAT

کاربردها:

برش فولاد، انواع فلز، آهن، استیل

مزیتها:

برش سفید واقعی
هزینه اقتصادی پایین با فرمولاسیون خاص و فن آوری تولید پیشرفته برای طول عمر بیشتر
ظاهر جذاب و متفاوت در رنگ بندی متفاوت

نکات کاربردی:

برای برش قطعه کار بزرگ یا خیلی مقاوم توصیه نمی شود
برای بهترین عملکرد، سعی کنید سطح تماس صفحه و قطعه کار در حداقل باشد

کاربردها:

برش لوله های استیل، صفحه های فلزی، قاب های فلزی، میله ها با دستگاه های دور بالا متداول ترین مصارف این گروه محصولات می باشند.

مزایا:

خنک شوندگی سریع، سرعت بالا، برندگی زیاد با کمترین میزان استهلاک و براده سازی
“نقاط برش” تمیز و سفید روی سطح کار
به طور خاص برای دستگاه های دور بالا ساخته شده اند
حداکثر ایمنی با توری نگهدارنده دو لایه و تقویت شده
لایه داخلی سبز رنگ با لبه های مشکی رنگ
کمترین لرزش، صدا و براده

نکات:

عملکرد با انعطاف پذیری فوق العاده
برای بهترین عملکرد دستگاه را در بالاترین دور قرار دهید ولی دور دستگاه نباید بیشتر از دور اشاره شده روی صفحه باشد
T41-FLAT

کاربردها:

برش سریع و حرفه ای انواع فولاد، استیل، فولاد کربن دار، آلومینیوم و غیره.

مزایا:

برش خیلی سریع و نرم و آسان
لرزش خیلی کم و راحتی کاربر
ایمنی بالا با دو لایه توری فایبرگلاس نگهدارنده
برش با دمای پایین و بدون تغییر رنگ سطج کار و کمترین فشار
صدای و براده بسیار کم

ویژگی های فنی:

نکات:

اگر قصد برش قطعات بزرگ یا بسیار سخت را دارید این صفحه ها توصیه نمی شوند
برای بهترین عملکرد اجازه بدهید صفحه سنگ کمترین میزان تماس را با سطح کار داشته باشد

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن